nejlepší dovolená na moři...

jste zde: úvodní » Pronájem lodí - jachet » Nejoblíbenější destinace pro jachting » KANÁRSKÉ OSTROVY - jachting na Kanárských ostrovech


KANÁRSKÉ OSTROVY - jachting na Kanárských ostrovech

sedm španělských „ostrovů věčného jara“, souostroví v Atlantiku nedaleko pobřeží Maroka, oblíbená zejména zimní jachtařská destinace, známá náročnějšími, ale zvladatelnými povětrnostními podmínkami (někdy „mokré“ plachtění), výchozí bod pro plavby napříč Atlantským oceánem.

Každý z ostrovů má odlišné přírodní scenérie: Fuerteventura nabízí dlouhé písčité pláže, Lanzarote – ostrov červené vulkanické horniny zelenající se jen v únoru a březnu, rozeklané Tenerife s příkrými svahy a zasněženými vrcholky, Gran Canaria – od suché pouštní krajiny k deštným pralesům, další tři menší ostrůvky La Palma, Gomera, Hierro s osamělými plážemi a zachovalou přírodou.

  • Santa Cruz de Tenerife – hlavní město Kanárských ostrovů v překrásném zálivu ohraničeném pohořím Agana, největší přístav Španělska, marina Santa Cruz de Tenerife nabízí dobrý standard služeb (včetně prádelny), nákupní možnosti i v blízkém okolí, non-stop ostraha
  • San Sebastian de la Gomera – La Gomera vznikla před 12 mil lety, dnes známá jako ostrov hippies a přehlídkami delfínů, v regionu Vallehermoso unikátní skalní útvary (varhanní píšťaly) a kulturní centrum Castillo del Mar, národní park Garajonay s chráněnými rostlinami, vavřínové lesy, palmový med a chutné banány; „hvízdavá“ řeč El Silbo pro dorozumívání přes široká vulkanická údolí; moderní marina San Sebastian

Navigační a povětrnostní situace

ostrovy jsou ovlivněny hranicí pásma pasátů a mají tudíž vyrovnané a příjemné klimatické a vodní teploty (v zimních měsících teplota vzduchu cca 21 st. Celsia), s adrenalinovými úseky nutno počítat mezi ostrovy, kde vzniká „trubkovitý“ efekt: větrná akcelerace zejména mezi Gran Canaria a Tenerife, Tenerife a Gomera a jižním mysem Fuerteventury a Gran Canaria a dále podél příkré pevniny v linii Lanzarote / Fuerteventura, východ El Hierro / La Palma a severozápadní pobřeží La Palma / Gomera.


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Exotická dovolená na moři

Exotická dovolená na lodi na moři. Na plachetnici nebo katamaránu si užijete ty nejexotičtější destinace v Karibiku nebo na Maledivách a dalších krásných místech, na která nezapomenete po celý život.

Pronájem obytných lodí na řekách

Pronájem obytných lodí - hausbótů na řekách Nejlepší dovolená na lodi po evropských vodních kanálech. Pronajměte si hausbót, vyberte destinaci a relaxujte. Veškeré pohodlí si vezete s sebou!

Smartkat - konec nudy u vody!

smartkat Smartkat je 4,30 m dlouhý a 39 kg vážící nafukovací katamarán. Tento katamarán je vhodný jak pro úplné začátečníky tak i pro sportovní jachtaře a příznivce z řad surfařů. Vyzkoušejte ho a nadchne Vás svým sportovním potenciálem.

Zasílání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

© Všechna práva vyhrazena Hausboty4u  - dovolená na jachtě

výroba webu od ANTstudio