nejlepší dovolená na moři...

KUBA - jachting na Kubě

největší z karibských ostrovů, fascinující spojení koloniálních stylů a vlivu Španělska, Afriky a Jižní Ameriky, bezvadné bílé pláže s kokosovými palmami, na pět set druhů mořských ryb a padesát druhů korálů, tajuplné mangrovové bažiny, vzrušující hlavní město Havana – kulturní a hospodářské centrum, staré město-založené v 16.stol.-je na seznamu kulturního dědictví UNESCO, široká přímořská třída Malecón, legendární Hemingwayův bar La Bodeguita del Medio, muzeum revoluce atd.

Na Kubu není dovoleno vozit GPS, zóna 12 mil nesmí být překročena a místní posádka (skipper, kuchař…) musí být předem oficiálně schválena, dovoz průmyslově balených potravin je povolen, jinak je třeba počítat se skromnějšími možnostmi zásobování potravinami a el. proudem.

  • Souostroví Canarreos – cca 90 km dlouhé pásmo malých a středních ostrovů se skvělými zálivy ke kotvení, např. Playa Sirena na ostrově Cayo Largo, tento ostrov je potápěčským centrem a důležitým bodem pro jachtaře (výchozí bod, nákupní možnosti, příležitost např. k opravám, malé letiště)
  • Cienfuegos – provincie a správní středisko na jižním pobřeží Kuby, jedno z nejstarších kubánských měst, vyniká výrobou a exportem cukru, lovem krabů a potápěčskými příležitostmi (s průvodcem za 15-20 pesos/den), železniční i autobusové spojení do Havany, pulsující korso Prado, noční život na třídě Malecón, Palacio del Valle – nádherná stavební památka
  • Trinidad – koloniální město s četnými památkami: kostel sv. Anny, Brunetův palác, palác Sancheze Iznaga, náměstí Mayor atd., výchozí bod pro plavbu do souostroví a do národního parku Jardines de la Reina – 660 korálových ostrovů a útesů

Navigační a povětrnostní situace

subtropické klima, vítr z V či SV, 7 – 25 uzlů, v zimě možný JV vítr kvůli změnám pasátu, od prosince do května je suché klima, v červenci a srpnu obtížně snesitelná vedra, teplotní i povětrnostní podmínky (bez velkých výkyvů) umožňují celoroční jachting; mezi korálovými útesy pozor na silné spodní proudy, síla větru 3 – 6


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Exotická dovolená na moři

Exotická dovolená na lodi na moři. Na plachetnici nebo katamaránu si užijete ty nejexotičtější destinace v Karibiku nebo na Maledivách a dalších krásných místech, na která nezapomenete po celý život.

Pronájem obytných lodí na řekách

Pronájem obytných lodí - hausbótů na řekách Nejlepší dovolená na lodi po evropských vodních kanálech. Pronajměte si hausbót, vyberte destinaci a relaxujte. Veškeré pohodlí si vezete s sebou!

Smartkat - konec nudy u vody!

smartkat Smartkat je 4,30 m dlouhý a 39 kg vážící nafukovací katamarán. Tento katamarán je vhodný jak pro úplné začátečníky tak i pro sportovní jachtaře a příznivce z řad surfařů. Vyzkoušejte ho a nadchne Vás svým sportovním potenciálem.

Zasílání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

© Všechna práva vyhrazena Hausboty4u  - dovolená na jachtě

výroba webu od ANTstudio