nejlepší dovolená na moři...

jste zde: úvodní » Smartkat - konec nudy u vody!


Smartkat - konec nudy u vody!

Vážení příznivci SmartKatu,

vítejte na stránkách výhradního obchodního zastoupení společnosti SmartKat GmbH pro ČR a SR  -  a to již od roku 2006.

SmartKat je geniální a patentovaný koncept, o jehož napodobení se snaží mnozí, ale originál je jen jeden a je zatím nedostižný! Jako jediný nafukovací katamarán umožňuje plnohodnotnou perfmance jízdu v trapézu, zároveň je snadno ovladatelný a nezáludný i pro úplné začátečníky i děti! Na celoevropském setkání vedoucích vodních skautů (Plzeň, září 2010) bylo seriózně zvažováno vybrat do budoucna SmartKat jako školní plachetnici pro základní plachetní výcvik vodních skautů!

Více informací a kontakt: Petr Muž, mob. 608 463 156608 463 156, smartkat.cz@seznam.cz , facebook

Na celosvětovém trhu nenajde jiný nafukovací katamarán který jezdí takto:

 

Desetiminutové instruktážní video o Smartkatu s odborný poradcem Davidem Křížekem (Krejson), jachtařem roku 2009, který testoval Smartkat v Jachtklubu Lokomotiva v Plzni v době jeho uvedení na český trh (2006/2007).

Co je to Smartkat?smartkat

Smartkat je 4,30 m dlouhý a 39 kg vážící nafukovací katamarán, který osloví jak úplné začátečníky pro jednoduchost ovládání, tak i sportovní jachtaře a příznivce z řad surfařů, které nadchne svých sportovním potenciálem.

2 vaky po 20kg - to je složený Smartkat

Smartkat se dvěma nafukovacímy trupy zabere ve složeném stavu 2 vaky po 20 kg, které lze snadno uskladnit třeba ve skříni nebo pod postelí, a které odvezete běžným osobním autem třeba v boxu na lyže nebo v zavazadlovém prostoru rodinného kombíku. Nabízí se rovněž jako stálá výbava obytných aut a karavanů.

Smarkat lze složit do 20 minut


Plně vystrojen je maximálně do 20 minut (nafukuje se ruční pumpou nebo kompresorem (lze objednat), ke složení lehkých aluminiových dílů není potřeba žádné nářadí. Není použito žádných malých částí, které lze ztratit v trávě. Středová ploutev i kormidlo jsou sklápěcí, takže nehrozí poškození při najetí na mělčí dno.

Rodinné výlety na Smartkatu?

Pro rodinné pojíždění bez plachet a stěžně pro slunění a koupání mimo přeplněnou pláž lze dokoupit i elektrický přívěsný revoluční motor Torqeedo Travel 801 (více na www.torqeedo.com)  s výkonem 800W, který má účinnost jako 2HP spalovací motor díky pomaloběžnému elektromotoru s účinným propelerem. Při dlouhých poznávacích plavbách lze dlouhou nohu motoru složit na 3 díly a motor převážet v lodním vaku připnutém ke stěžni, takže je neustále k dispozici pro případ bezvětří. K provozování Smartkatu není potřeba oprávnění a nepodléhá registraci.

Vznik Smartkatu

Smartkat byl vyvinut a je vyráběn v Rakousku dvojicí nadšených surfařů a jachetních instruktorů, kteří se po třech letech intenzivního vývoje dočkali evropské premiéry na výstavě Interboot Friedrichshafen 2006, Yachting4U jako generální importér pro ČR a SR jej naší veřejnosti předvedl hned 2 měsíce nato na Bootu Brno, kde se dočkal velké zájmu veřejnosti. V následujícím roce 2007 byl Yachting4U vyhodnocen jako druhé nejúspěšnější zastoupení Smartkatu co do počtu prodaných kusů (jned po dealerství pro dva trhy CH + F, což je ale nepoměrně větší a bohatší region s obrovskou tradicí rekreačního jachtingu) a Smartkat obdržel na výstavě Lodě a karavany 2007 Cenu diváků.

Konstrukční náskok Smartkatu

  • SmartKat využívá patentovanou konstrukci, kdy všechny síly od plachet jsou, stejně jako u velkých plachetnic, svedeny soustavou lan přes trup (zde "trampolína") do kýlu lodi (zde do komory ploutve), což umožňuje lehkou a přesto odolnou konstrukci, principiálně podobnou ultralehkým letadlům. Stěhy jsou zaplétané, kevlarové kvůli hmotnosti, spodní kratší výztuhy pak z nerezových pletených vícežilných lan odolných pro případný kontakt s předměty na hladině.
  • Originální koncept ALU dílů, které se do sebe jen zasouvají (nic se nešroubuje) zajišťuje důležitou torzní tuhost celé kontrukce jako nutný předpoklad jízdy po jednom plováku.
  • Jediná, centrálně umístěná, ploutev účinně vede SmartKat i při kurzech ostře proti větru a zajišťuje vynikající obratnost a ochotu dokončit zejména obraty proti větru ("Ré"), které je u lehkých katamaránů (bez sertvačnosti rozjeté hmoty a plovákům mimo osu lodi) obecně obtížné. Obratnosti napomáhá i válcovitý profil plováků, který je při styku s hladinou plochý a neklade při obratech takový odpor, jako často používané ostré laminátové s profilem do V (či nafukovací se spodní ploutvičkou) trupy plováků.
  • Samovysekávací výklopný zásek vzpřimovače ploutve má stavitelnou tuhost a při najetí na dno umožňuje samovolné odseknutí a zaklopení ploutve mezi plováky bez poškození. Stejně tak i kormidlo díky originální konstrukci západky umožňuje samovolné vyklopení bez poškození, což umožňuje využití i v málo známé oblasti, zapůjčení dětem atd. bez obav z poškození a nutné výměny určitých dílů, či zbytku dovolené na suchu. S lodí se dá tak vyjet až na písečnu pláž bez poškození!

Smartkat dnes

Smartkat je na trhu již sedmým rokem,v průběhu prvních třech sezón se jeho výrobci ve spolupráci s dealery podařilo odhalit a konstrukčně zlepšit některé dětské neduhy (nyní vyšší pevnost ALU slitin o 20%, větší průměr kulatiny čelenu, nový střih a materiál trampoliny, úpravy na kování atd.), takže novým zájemcům se dostává do ruky jedinečný sportovní nástroj i zdroj relaxace. Aktuální model Performance 2013, za cenu stejnou jako starší model, nabízí lepší materiál i střih plachet opět včetně průhledového okénka v přední rolovací genue, odstranění vůle v uchycení kormidelní píny, ploutev a kormidlo z na míru vyvinutého ALU profilu s ochrannými neoprenovýmu návleky pro transport, hladší materiál trupů, změněný design nápisů na trupech, vylepšený střih tranpolíny a další drobná vylepšení.

Smartkat  je trendy!

Smartkat je výkonná plachetnice s nejčastějším (vrcholovým) oplachtěním, s celospírovou hlavní a rolovací přední plachtou, takže umožňuje osvojit si a zdokonalit práci s plachtami, trimování podle "špiónů", souhru dvojčlenné posádky během manévrů i třeba jízdu v trapézu. Je ideální pro výuku nejmenších zájemců o jachting, neboť dvojplovákový koncept katamaránu nabízí obrovskou stabilitu a pocit bezpečí, loď je nepotopitelná a bezpečná svému okolí. Jedinečné vlastnosti Smartkatu vyniknou zejména dnes, kdy je trend šetření na zbytných výdajích, neboť při jeho provozu odpadají jinak běžné náklady na kotviště, údržbu, tažné zařízení auta a speciální přívěs pro loď. Odpadá také údržba na jaře, před zimou i během roku, tahle plachetnice přináší jenom zážitky, které nejsou vykoupeny hodinami práce v montérkách. U vody si Smatrtkat i jednočlenná posádka ustrojí rychle a snadno sama, nepotřebuje tedy asistenci rodiny nebo někoho z publika. Stává se tak jedinečným nástrojem pro dnešní uspěchanou dobu a nabízí možnost rychlé regenerace duševních sil i během všedního odpoledne po práci.

A jak si SmartKat užívají noví majitelé...

Jeste se Vas zeptam... kdyz si misto trapezu vemu horolezecky sedak, protoze ja chci jezdit jak ten blaznivej polak :-) nebo kdo to je.. (na youtubu..smartkat and strong wind), vymyslim kde ho pridelam, abych nekde nevypadnul, az to bu tejrat po jednom plovaku...beginer uz je totiz pro nas uplny zacatecniky slusny hardcor, tam uz voda strika :-)...tak teda...bude mi stacit ten sedak?

(Petr M., Jičín, 11.7.2013)

Inak smart- je sialena zabava velmi ma tio chytilo asnazim sa byt na vode co najviac strasne rad by som cel jazdit na jednom plavaku ako nato? kupim si u vas hodiny jachtyngu?Dakujem za nadherne zazitky so smartkatom.

(Miroslav B., Rožňava, 23.8.2013)

 

Takže? ....pump it up... and go!

 

Složit Smartkat nemůže být už jednodušší - video:

Smartkat v akci -video:

Relaxujte na SmartKatu... - video:

... a nebojte se převrácení :-)  - video:

 

You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype

Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Exotická dovolená na moři

Exotická dovolená na lodi na moři. Na plachetnici nebo katamaránu si užijete ty nejexotičtější destinace v Karibiku nebo na Maledivách a dalších krásných místech, na která nezapomenete po celý život.

Pronájem obytných lodí na řekách

Pronájem obytných lodí - hausbótů na řekách Nejlepší dovolená na lodi po evropských vodních kanálech. Pronajměte si hausbót, vyberte destinaci a relaxujte. Veškeré pohodlí si vezete s sebou!

Smartkat - konec nudy u vody!

smartkat Smartkat je 4,30 m dlouhý a 39 kg vážící nafukovací katamarán. Tento katamarán je vhodný jak pro úplné začátečníky tak i pro sportovní jachtaře a příznivce z řad surfařů. Vyzkoušejte ho a nadchne Vás svým sportovním potenciálem.

Zasílání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

© Všechna práva vyhrazena Hausboty4u  - dovolená na jachtě

výroba webu od ANTstudio